Individuálni klienti

Individuálni klienti si môžu v našom inštitúte vybrať z bohatej ponuky služieb zameraných na riešenie rôznych životných výziev. Na túto problematiku sa pozeráme komplexne, podporujeme u klientov fyzické, duševné zdravie, či osobnostný rozvoj. Individuálni klienti majú na výber osobné stretnutia alebo skupinové kurzy. V prípade, ak preferujete individuálne konzultácie, pokračujte prosím v čítaní na tejto stránke. Ak vás zaujímajú skupinové kurzy, kliknite prosím na odkaz: KURZY

S čím vám vieme pomôcť

Oblasť, v ktorej dosahujeme výborné výsledky, je naozaj široká. Nakoľko používame v praxi metódy, ktoré štartujú ozdravné procesy v organizme na fyzickej aj psychickej úrovni, vieme vám pomôcť zlepšiť zdravotný stav pri rôznych akútnych aj chronických problémoch. Ako príklad uvádzame: 

Fyzické zdravie

 
 • onkologické ochorenia
 • kardiovaskulárne ochorenia
 • diabetes a metabolický problém
 • alergie/ekzémy a iné kožné problémy
 • neplodnosť
 • tráviace problémy
 • nespavosť/únava, chronický únavový syndróm

Psychické zdravie

 
 • chronický stres, napätie, tenzia
 • traumatizujúca skúsenosť
 • úzkosti, depresie
 • fóbie, strachy
 • nízka sebadôvera, sebahodnota
 • výbuchy hnevu
 • vyhorenie

Osobnostný rozvoj 

 • asertivita
 • nastavenie hraníc
 •  vystupovanie pred publikom
 •  zlepšenie hlasového prejavu
 •  zvládanie konfliktných situácií
 • emočná stabilita

Ako prebieha stretnutie

1. KROK – Vstupná konzultácia

Na to, aby sme vám vedeli čo najlepšie pomôcť, je nutná správna diagnostika úrovne vášho aktuálneho problému. V inštitúte vitality HELTENS používame viacero diagnostických prístupov, ktoré nám pomôžu správne zanalyzovať vašu aktuálnu situáciu a zároveň nastaviť optimálny prístup k zlepšeniu.

Najefektívnejší spôsob spolupráce, ktorý sa nám osvedčil, je založený na absolvovaní vstupnej konzultácie, kde si preberieme vaše problémy, očakávania, vyhodnotíme váš aktuálny stav a navrhneme podporný program. Základom diagnostiky je rozhovor, prípadne doplňujúce diagnostické nástroje, ktoré sú zamerané na podrobné vyhodnotenie vášho aktuálneho stavu. Na základe toho sa vieme dozvedieť, na akej úrovni sa váš problém nachádza, ako dlho trvá, aké má pridružené komplikácie, ktoré si často krát klient ani neuvedomuje. Okrem toho tvorí súčasť vstupnej diagnostiky aj zhodnotenie vašich očakávaní a predstavenie potenciálnych možností progresu. Väčšinou dochádza k vzájomnej dlhodobejšej spolupráci z dôvodu optimálneho zvládnutia metodiky používaných transformačných techník a podpory prestavenia klientových zaužívaných negatívnych stereotypov. Niekedy sa samozrejme môže v rámci programu nastaviť nižší počet stretnutí, všetko záleží od vzájomnej dohody a očakávaní klienta.

Súčasťou vstupnej diagnostiky sú úvodné, na mieru nastavené odporúčania, ako zlepšiť svoj zdravotný stav, ktoré viete hneď aplikovať do praxe. Viete tak začať pracovať na vašom probléme a benefitovať z nášho stretnutia hneď od prvého momentu. 

Pri dosahovaní žiadaných cieľov je vstupná konzultácia ideálny začiatok, nakoľko sa často krát stáva, že klient má požiadavku absolvovať konktrétnu podpornú metódu(napr. TRE®), ale reálne nie je preňho v daný moment vhodná a mohla by mu skôr uškodiť.

Vstupná diagnostika vás k ničomu nezaväzuje. Ak keď by ste sa rozhodli, že vám nastavená forma vzájomnej spolupráce nevyhovuje, nemusíte pokračovať v programe.

Cena vstupnej diagnostiky (osobne, online), 60 min. –  50 eur

Doplnkové diagnostické nástroje

V niektorých prípadoch však nie je základná diagnostika postačujúca na optimálne zhodnotenie zdravotného stavu a je nutné sa pozrieť na hlbšiu príčinu existujúcich zdravotných problémov. Vďaka spolupráci so zahraničnými laboratóriami Nordic Laboratories a ďalšími renomovanými spoločnosťami sme schopní vám priniesť veľmi kvalitnú doplnkovú diagnostiku analyzujúcu váš zdravotný stav. Na základe doporučenia sa klient môže rozhodnúť pre jeden, alebo viac nadštandardných diagnostických nástrojov, ktoré sú osobitne spoplatnené. Niektoré vyšetrenia sa vykonávajú priamo v našom inštitúte, pri niektorých je nutné objednať sa v spolupracujúcich laboratórnych centrách.

2. KROK – Poradenstvo

Podrobná diagnostika nám pomáha čo najlepšie optimalizovať poradenstvo vedúce k zlepšeniu stavu našich klientov. V poradenstve sa opierame o úspešné inovatívne techniky/metódy, z ktorých niektoré sú na Slovensku ešte relatívne málo známe. Každý jeden klient dostáva program šitý na mieru, ktorý zodpovedá jeho individuálnym potrebám. Celkove je fungovanie poradenstva nastavené na vzájomnej spolupráci. Klient odchádza domov s návodom a praktickými doporučeniami, ktoré postupne zlepšujú jeho zdravotný stav. V prípade potreby sú súčasťou doporučení pre klientov aj špecializované vysoko účinné výživové doplnky.

V našej poradni Vám vieme pomôcť zmierniť, prípadne odstrániť  rôzne životné výzvy. Výsledok samozrejme závisí od mnohých faktorov, ako napríklad dĺžka a intenzita problému, ochota spolupracovať a prípadne meniť zaužívané návyky a zlozvyky. 

Jednotlivé odporúčania sú založené na:

 
 • Tradičných účinných postupoch

 • Overených terapiách

 • Vedecky overených dátach

 • Osobných skúsenostiach profesionálov

 • Celostnom/holistickom prístupe k ochoreniam

Medzi často využívané podporné metódy na zlepšenie vášho zdravotného stavu (chronický stres, nespavosť, syndróm vyhorenia, či úzkosti) patria prelomové metódy ako napr. TRE® metóda, metóda The Journey, techniky uvoľnenia stresu pomocou všímavosti a i.

Viac info: 

Výživa/Doplnky

Somatic Stress Release

Behaviorálne techniky

Naším základným pilierom je: Poradenstvo “ šité na mieru“. 

Referencie

Bola som na diagnostike pomocou Sensitiv Imago 530.
Okrem odhalenia doposiaľ neznámych príčin nevoľnosti, bolo pre mňa novinkou presné určenie záťaže elektromagnetickým smogom pre môj organizmus.
Netušila som, koľko vonkajších faktorov môže oslabiť imunitu. Okrem vysokej profesionality, má pani Eva skvelý prístup, úplne na jedničku, trpezlivo vysvetli problematické oblasti aj možnosti riešenia. Veľké ĎAKUJEM!!!
Katarína Pivníková
Bol som len tak preventívne na diagnostike a veľká spokojnosť. Evka mi pomohla identifikovať a potvrdiť co ma trápilo. Prístroj Imago je super citlivý naozaj sa dá ísť do detilov. Človek si však musí chcieť pomôct sam. Skvele služby. Odporúčam.
Kinley Gyeltshen
Bol som velmi spokojný, profesionálny prístup aj poradenstvo bolo na úrovni. Odporucam, ked mate zdravotne problémy.
Marcel Štiga
Som veľmi spokojná s príjemným a zároveň profesionálnym prístupom či už počas diagnostiky zdravotného stavu, alebo pri konzultácii výsledkov merania a následných odporúčaní. Cením si vysokú odbornosť a naozaj dôsledný individuálny prístup. Odporúčam nielen pri dlhodobých zdravotných problémoch, ale aj na zlepšenie celkového zdravotného stavu a imunity.
Dagmar Micová