Individuálni klienti

Individuálni klienti si môžu v našom inštitúte vybrať z bohatej ponuky služieb zameraných na riešenie stresu a problémov s ním súvisiacich. Na túto problematiku sa pozeráme komplexne, riešime ju z hľadiska fyzického aj duševného zdravia.

S čím vám vieme pomôcť

stres

vyhorenie

sleepless

nespavosť

chronická únava

Ako prebieha stretnutie

1. KROK – Diagnostika

Na to, aby sme vám vedeli čo najlepšie pomôcť, je nutná správna diagnostika úrovne stresu a pridružených problémov s tým súvisiacich. V inštitúte vitality HELTENS používame viacero diagnostických prístupov, ktoré nám pomôžu správne zanalyzovať vašu aktuálnu situáciu a zároveň nastaviť optimálny prístup k terapii. 

Cena vstupnej diagnostiky, cca 120 min. –  90 eur

V cene zahrnuté : Štandardné diagnostické nástroje

Štandardizované testy

Prístrojová diagnostika

Osobný rozhovor

Nadštandardné diagnostické nástroje

V niektorých vážnejších prípadoch nie je základná diagnostika postačujúca na optimálne zhodnotenie zdravotného stavu a je nutné sa pozrieť na hlbšiu príčinu existujúcich zdravotných problémov. Vďaka spolupráci so zahraničnými laboratóriami Nordic Laboratories sme schopní vám priniesť veľmi kvalitnú doplnkovú diagnostiku analyzujúcu váš zdravotný stav. 

Analýza črevného mikrobiómu

24 hodinový kortizolový test

Genetické (DNA) testy

child pose1

2. KROK – Poradenstvo/Terapia

Podrobná diagnostika zdravia nám pomáha čo najlepšie optimalizovať terapie/poradenstvo vedúce k zlepšeniu zdravotného stavu našich klientov. V poradenstve sa opierame o úspešné inovatívne techniky/metódy, z ktorých niektoré sú na Slovensku ešte relatívne málo známe. Každý jeden klient dostáva program šitý na mieru, ktorý zodpovedá jeho individuálnym potrebám. Celkove je fungovanie poradenstva nastavené na vzájomnej spolupráci. Klient odchádza domov s návodom a praktickými doporučeniami, ktoré postupne zlepšujú jeho zdravotný stav. V prípade potreby sú súčasťou doporučení pre klientov aj špecializované vysokoúčinné výživové doplnky.

Medzi často využívané podporné metódy na zlepšenie stresu a s ním súvisiacimi pridruženými komplikáciami ako napr. nespavosť, syndróm vyhorenia, či úzkosti patrí:

TRE metóda

The Journey

Somatic Stress Release