Metóda – The Journey

Metóda The Journey (Cesta) predstavuje súbor techník a nástrojov, ktoré výrazne pomáhajú žiť krajší a vedomejší život. Jednotlivec postupne získava schopnosť objaviť v sebe rôzne neefektívne vzorce správania, dokáže  získať prístup k svojej vnútornej intuícii a múdrosti. Jedinec postupne dokáže integrovať nespracované negatívne spomienky a traumatické udalosti a uvoľniť potláčané emócie.

Autorkou metódy je američanka Brandon Bays,  ktorá vychádzala z teórie, že potlačené spomienky a emócie môžu mať negatívny vplyv na fyzickú a emocionálnu pohodu, a preto môžu byť zodpovedné za akékoľvek súčasné obavy alebo problémy, s ktorými sa človek stretáva.

balance

Brandon Bays bol v roku 1992 diagnostikovaný veľký nádor, ktorý sa rozhodla liečiť prirodzeným holistickým liečebným prístupom. Spôsob liečby, ktorý si vybrala integroval jej osobné znalosti výživy, kineziológie, meditácie, bylinkovej medicíny a neurolingvistického programovania. Brandon odmietla všetky ďalšie lekárske zákroky, ako boli lieky a chirurgické zákroky a údajne jej vlastný liečebný režim viedol k úplnému vyliečeniu nádoru už po šesť a pol týždni.

Po svojom zotavení pokračovala v zdokonaľovaní svojich osobných skúseností a objavov v prístupe, ktorý je dnes známy ako Journey Therapy, s cieľom pomôcť ostatným pri riešení ich vlastných psychických a fyzických zdravotných problémov.

V súčasnosti vedie Brandon spolu so svojim mužom transformačné semináre po celom svete a pomáha tak ľuďom žiť plnohodnotnejší život.

Metóda Cesta je rozšírená aj na Slovensku už niekoľko rokov. Pri jej šírení mali veľký podiel nadšenci, ktorí si osobne prešli úspešnou transformáciou a pozitívne zmeny ich motivovali v ďalšom šírení tejto univerzálnej metódy. Jedným z nich je aj Michal Andrejco (zakladateľ kliniky MEDANTE a organizátor seminárov Cesta na Slovensku), ktorému metóda Cesta pomohla dostať sa z vážnych zdravotných problémov a otvorila mu cestu k  novým možnostiam. Viac o jeho príbehu sa dočítate TU.

Viac informácii o metóde Cesta, o seminároch, prípdadne zoznam poskytovateľov metódy nájdete na stránke: www.brandonbays.sk

Aké problémy môžeme riešiť pomocou metódy Cesta?

 • akékoľvek bloky a obmedzenia, ktoré v živote pociťujeme

 • zdravotné problémy

 • syndróm vyhorenia, hľadanie zmyslu života

 • nízke sebavedomie

 • depresie a stavy úzkosti

 • rodinné problémy a nefungujúce vzťahy

 • neplodnosť 

 • zneužívanie

 • neschopnosť presadiť sa

 • opakujúce sa emócie ako je strach, smútok, hnev, pocit viny…

 • nezdravé presvedčenia a prísahy

 • fóbie

 • anorexia a bulímia

 • závislosti

 • vyrovnanie sa so stratou blízkych

 • všetko ostatné, čo vás trápi

Typy procesov/sedení

Emocionálna Cesta

Ide o základný proces, v ktorom sa do spomienky uloženej v bunkovej pamäti dostanete cez prechod vrstvami emócií súvisiacich s vaším problémom. Túto spomienku si vyčistíte a odblokujete, doprajete si odpustenie (aj druhým) a prevediete integráciu nového uvedomenia do budúcnosti. Zistenie, aké emócie v sebe skutočne nosíme, je väčšinou silný zážitok. Často totiž cítime 2-3 emócie, ktoré sú na povrchu, ale nemáme prístup ku skutočnej príčine, prečo sa cítime, ako sa cítime.

Fyzická cesta

V tomto procese sa jednoduchým spôsobom vydáte do tela priamo k miestu (orgánu), kde sa vyskytuje nemoc či blok. Spomienka, ktorá sa objaví, sa spracuje podobne ako u Emocionálnej cesty. Používa sa hlavne u fyzických problémoch, ochoreniach, ale aj u iných problémoch, napr. starých presvedčeniach, konkrétnych vzorcoch správania a pod.

Ego proces

Tento proces vychádza z typológie Enneagramu – 9 vzorcov, podľa ktorých sa chováme a reagujeme na okolie. Pred procesom najprv potrebujeme zistiť, do ktorej skupiny patríte, prípadne ku ktorému typu správania máte najbližšie. V procese sa potom odhalí, čo stojí v pozadí vašich problémov práve z hľadiska egotypu.

Proces Zmyslu života

Je to veľmi zaujímavý proces, v ktorom objavíte, čo je skutočným zmyslom vašeho života, čo sa máte naučiť, prípadne prečo sa vám v živote deje to, čo sa vám deje. Používa sa hlavne v prípadoch, keď klient stráca zmysel a motiváciu v živote.

Proces hojnosti

Ide o proces, pri ktorom zisťujete, v ktorej oblasti vašeho života máte bloky, ktoré vám bránia žít naplnený život vo všetkých jeho oblastiach. Dostanete sa k vnútorným tichým sabotérom, presvedčeniam, ktoré následne čistíte. Jedná sa hlavne o oblasti vzťahov, kariéry, osobného rastu, financií, ale i ďalších oblastí, ktoré vám přinášajú do života hojnosť.

Metóda The Journey ma zaujala – aké sú ďalšie kroky?

K individuálnym sedeniam metódy The Journey sa môžete v našom inštitúte dostať dvoma spôsobmi. 

Jedným z nich je, že absolvujete u nás vstupnú diagnostiku, pri ktorej podrobne určíme mieru disharmónie/disbalancie vo vašom organizme.  Ak vyhodnotíme, že je metóda The Journey vhodná pre vás, budú vám ponúknuté individuálne sedenia v rámci balíčka navrhnutých regeneračných/terapeutických nástrojov.

Pokiaľ nemáte záujem absolvovať vstupnú diagnostiku, máte možnosť dohodnúť si individuálne sedenia v nasledujúcom režime: 

Cena individuálnych sedení

Dospelý - úvodná

Cena : 120 eur/2,5 hod.

Dospelý - následná

Cena : 90 eur/1,5 hod.

Dieťa (do 15 r.)

Cena : 60 eur/hod.

Referencie

Pred nejakým časom som u pani Tóthovej absolvovala metódu Journey. Doposiaľ som o tejto metóde len počula a úprimne, bála som sa "zveriť sa" niekomu..chcela som to však skúsiť, lebo som cítila, že to môže byť pre mňa jedno z riešení a pomoc pri uzdravovaní tela a duše, nakoľko som sa sama na svojej životnej situácií presvedčila ,že to tak je a nemožno to oddeliť. To,čo mi však stretnutie s pani Evou cez túto metódu dalo, je niečo, k čomu som sa sama nedokázala dopracovať za posledné 2 roky, lebo pokusov, ako si otvoriť a preliečiť si traumy bolo viac,než dosť..no ničomu som nevedela úprimne dôverovať, neustále ma to vracalo do toho istého bludneho kruhu.. to,čo som zažila pod vedením úžasnej terapeutky ani nemôžem nazvať terapiou alebo sedením, pretože to sú príliš slabé výrazy. Od začiatku ma dokonale viedla a sprevádzala, veľmi citlivo a empaticky ma navádzala, no netlačila na mňa. Vďaka jej profi prístupu sa mi otvorilo všetko to,čo som v sebe dlho potlačala, ignorovala a čo ma v dospelosti dostalo do ťažkej situácie a zrazilo dole.. zrazu som vnímala dôveru a šlo to prekvapivo,no prirodzene všetko von, cez neskutočný zážitok a spŕšku veškerých emócií, aké si vie človek predstaviť. Túto metódu odporúčam úplne každému. Tomu, komu záleží na tom, aby už nežil v sebaľútosti a minulosti, ale začal si tvoriť svoj život bez záťaže na tom, čo bolo.. metódou Journey sa dá vyriešiť veľmi veľa a som veľmi vďačná, že som sa k nej dostala. No obrovské ďakujem patrí aj pani Eve,bez ktorej si to neviem predstaviť a neviem si predstaviť, že by v tom momente bol pri mne niekto iný, pretože sa do svojej role vžila na maximum a aj práve preto som sa mohla viac uvoľniť a dôverovať procesu toho celého. Kiežby takýchto ľudí bolo viac! Okrem toho mám u nej za sebou prístrojovú diagnostiku všetkých orgánov a následne nastavenú liečbu preparátmi. Po vyše 2 rokoch extrémnych zdravotných problémov niekto, kto mi úprimne pomohol,podal pomocnú ruku a aj sleduje proces môjho liečenia. Za mňa TOP a malý zázrak, keďže dlhodobo som už bola absolútne zúfalá, bez nádeje na akékoľvek psychické a telesné zlepšenie. Toto miesto odporúčam každému, kto potrebuje pomoc. Nech je akéhokoľvek druhu. ĎAKUJEM
Laura Borčinová