Hippokrates, otec modernej medicíny, povedal, že všetky problémy človeka začínajú v črevách, a to už v rokoch 460–370 pred naším letopočtom. Ako určite viete, črevo je dnes brané ako druhý mozog, je zodpovedné za radu dôležitých reakcií a procesov v ľudskom tele. Preto je dôležité poznať jeho stav. Pokiaľ totiž nie je v poriadku (a to na začiatku nemusíme vôbec pociťovať), možno vhodným zásahom zastaviť prichádzajúci zdravotný problém.

Z hľadiska psychického zdravia, črevné baktérie môžu pomôcť zmierniť stres, úzkosť a depresiu, ale môžu ich aj zhoršiť. Vedci už dlhodobo skúmajú, ako baktérie v hrubom čreve ovplyvňujú zdravie interakciou s imunitným systémom, posilňovaním črevnej bariéry a prevenciou zápalu. Všetky tieto aktivity ovplyvňujú aj našu náladu, úroveň úzkosti, odolnosť voči stresu a depresiu.

Analýza črevného mikrobiómu je určená nielen pre klientov, ktorí majú zdravotné problémy, ale aj pre klientov, ktorí myslia na prevenciu a vedome sa o seba starajú.  Pri včasnom zásahu je možné zvrátiť a relatívne rýchlo obnoviť správne zastúpenie baktérií v črevách a tým ovplyvniť celkové zdravie. 

Vedeli ste? Črevné baktérie produkujú stovky neurochemikálií, ktoré mozog používa na reguláciu základných fyziologických procesov, medzi ktoré patrí aj  učenie, pamäť a nálada. Črevné baktérie produkujú asi 95 % telových zásob serotonínu, ktorý ovplyvňuje náladu aj gastrointestinálnu aktivitu.

Aktuálne ponúkame 2 možnosti, ako si môžete zanalyzovať stav vášho črevného mikrobiómu.  

IMG_2291

Biorezonančná diagnostika

detekcia prítomnosti parazitov, vírusov, patogénnych baktérií, vyhodnotenie funkčnosti a vitality celej tráviacej sústavy

cena: 45 eur

PCR-Reagents

Laboratórna diagnostika

zastúpenie probiotických rodov Lactobacillus a Bifidobacterium, vzájomný pomer bakteriálnych kmeňov – Firmicutes a Bacteroidetes, vek mikrobiómu
cena: 180 eur

Biorezonančná diagnostika

V rámci doplnkovej diagnostiky vášho zdravotného stavu v našej poradni používame biorezonančný prístroj Sensitiv Imago 530. Biorezonančný diagnostický prístroj, ktorý umožňuje komplexnú analýzu zdravotného stavu organizmu. Súčasťou prístroja je špičkový software, ktorý je výsledkom dlhoročných výskumov a jeho presnosť v diagnostike je porovnateľná  podľa svetových štatistík s klasickými diagnostickými prístrojmi ako sú sonografia, CT, MGR. Najnovšie výskumy vykonané v laboratóriach v USA, Nemecku, Rusku, Japonsku ukázali, že všetky bunky, tkanivá a orgány majú veľmi presné bio-elektrické vlastnosti. V prítomnosti patogénov sa môžu tieto bio-elektrické vlastnosti meniť a vďaka tomu je prístroj schopný určiť stupeň odchýlky od normy.

Biorezonančným prístrojom sa vieme podrobne zamerať na sústavu čriev a zhodnotiť ich kondíciu. K diagnostike patrí:

    • Detekcia patológie v črevách, stupeň jej možného vývoja a potenciálna možnosť zhoršenia

    • Neinvazívna analýza mikroflóry detekujúca prítomnosť vírusov, baktérií a iných cudzopasníkov

    • Identifikácia kontaminantov v črevách (mykotoxíny, pesticídy, herbicídy, nitráty a dusičnany, fungicídy, ťažké kovy)

    • Vyhodnotenie stupňa hromadenie nebezpečných potravinových prísad ( „éčok“)

    • Detekcia možných alergénov a dôvodov ich výskytu

    • Detekcia možných ochorení v ich počiatočnom štádiu

    • Identifikácia jednotlivých rizikových procesov v tele

    • Identifikácia predispozície k ochoreniu

    • Monitoring a identifikácia zmeny v orgánoch: zápal a degenerácia

Prekoho je vhodná biorezonančná diagnostika sústavy čriev?

Tento typ diagnostiky odporúčame pre našich klientov ako „zlatý štandard“. Za veľmi krátky čas, priamo v našom centre vieme odhaliť stav nielen črevného mikrobiómu, ale aj celej tráviacej sústavy (prítomnosť parazitov, patogénnych baktérií, plesní, stav jednotlivých orgánov, stupeň zápalu…). Aj keď nám biorezonančný prístroj nedokáže určiť priame zastúpenie prospešných baktérií v črevách, ako je to u laboratórnej diagnostiky, napriek tomu získavame dostatočné množstvo hodnotných informácií, ktoré nás vedia posunúť ďalej v stanovení regeneračných procedúr. 

Zo skúseností sa ukazuje, že tento typ diagnostiky je vhodný ako vstupný krok pri podrobnejšej diagnostike zdravotného stavu. Diagnostika prístrojom je veľmi rýchla, neinvazívna a celkom bezbolestná. 

Laboratórna diagnostika

Laboratórnu diagnostiku črevného mikrobiómu vykonávame v našom inštitúte v spolupráci s českými laboratóriami spoločnosti Harmonelo, ktorá sídli v Brne. Diagnostika zahŕňa extrakciu vysoko čistej bakteriálnej DNA (deoxyribonukleová kyselina, nositeľka genetickej informácie), ktorá je za pomoci špecifických nanosond podrobená molekulárnej biologickej analýze. Špeciálne pripravené nanosondy s vysokou presnosťou „vytiahnu“ zo zmesi najrôznejších fragmentov DNA práve tie časti, ktoré potrebujeme pre stanovenie zastúpení najpodstatnejších súčastí vašeho mikrobiómu. 

Medzi najdôležitějšie ukazovatele harmónie vašeho mikrobiómu patrí zastúpenie priateľských probiotických rodov Lactobacillus a Bifidobacterium, ktorých zastúpenie v mikrobome je laboratórne veľmi dobre detekovateľné. Práve tieto typy baktérií zásadne ovplyvňujú celkovú vitalitu ľudského organizmu. Aj z tohoto dôvodu bývajú hlavnou súčasťou všetkých probiotických produktov. 

Z laboratórnej diagnostiky sa dozviete:

 • pomer bakteriálnych kmeňov Firmicutes a Bacteroidetes

 • množstvo baktérií rodu Lactobacillus

 • množstvo baktérií rodu Bifidobacterium

 • Celkovú kondíciu vašeho črevného mikrobiómu

 • Váš mikrobiomový vek

Ako prebieha odber vzorky?

Celá analýza prebieha veľmi jednoducho. Zaregistrujeme vás v laboratóriách, ktoré vám na vašu adresu pošlú sadu na odber stolice. Vzorku následne pošlete do laboratórií. Výsledok vám laboratóriá doručia zvyčajne do 3 týždňov od doručenia vzorky do laboratórií.

V našom inštitúte vám následne na základe výsledku doporučíme regeneračné protokoly/výživové doplnky na úpravu a regeneráciu črevnej flóry.

Analýza črevného mikrobiómu ma zaujala- aké sú ďalšie kroky?

Analýzu vám môžeme doporučiť v rámci individuálnych stretnutí, pokiaľ vyhodnotíme, že by vám mohol byť prínosom a tvorí tak súčasť balíka poskytnutých služieb.

Taktiež si môžete test objednať nezávisle od individuálnych konzultácii. Stačí, aby ste nás kontaktovali so záujmom otestovať sa.

IMG_2291

Diagnostika biorezonanciou:
45 eur

V cene sú zahrnuté aj regeneračné odporúčania

PCR-Reagents

Laboratórna diagnostika : 180 eur

V cene sú zahrnuté aj regeneračné odporúčania

Objednajte sa

Na analýzu je potrebné sa objednať telefonicky na čísle 0911 443 699, prípadne nám zanechajte odkaz. Budeme vás kontaktovať.